Finał BRD w Wisznicach

Starosta bialski Tadeusz Łazowski otworzył  Finał Eliminacji Rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół gimnazjalnych Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego, który odbył się 28 kwietnia w Wisznicach.

 

           Na  uroczystość przybyli: Arkadiusz Maksymiuk – z-ca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Dariusz Szkodziński- komendant Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz delegaci z: Lubelskiego Kuratorium Oświaty – Delegatura w Białej Podlaskiej, Automobilklubu Bialskopodlaskiego, KRUS Oddział w Białej Podlaskiej.  W Wisznicach spotkały się trzyosobowe drużyny i opiekunowie z gimnazjów powiatu bialskiego. 
Pierwszym etapem był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, następnie drużyny zmagały się
z bardzo odpowiedzialnym zadaniem jakim jest udzielanie pierwszej pomocy. Tę część oceniali studenci ratownictwa medycznego z PWSZ w Białej Podlaskiej.

          Najtrudniejszy jednak okazał się rowerowy tor przeszkód. Tutaj perfekcyjność oraz zdyscyplinowanie odgrywały kluczowe role. Punkty karne naliczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.
Klasyfikacja  w Finale Eliminacji Rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół gimnazjalnych wygląda następująco:

I miejsce drużyna z gimnazjum w Zalesiu
II miejsce drużyna z gimnazjum w Łomazach
III MIEJSCA otrzymała drużyna z Kobylan

Gospodarze z  Wisznic uplasowali się tuż za podium, bo na IV miejscu.

Scroll to Top