Finał IV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym!

Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z terenu powiatów: bialskiego, radzyńskiego, ryckiego, parczewskiego, włodawskiego i lubartowskiego. Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, a także poszerzenie wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego.

Uczniowie, którzy przystąpili do olimpiady i pisania testów w trzech etapach: szkolnego, powiatowego i regionalnego, nie mieli łatwego zadania. Aby się przygotować musieli zmierzyć się z trudnym i obszernym materiałem teoretycznym, obejmującym wiele zagadnień.

Olimpiada składała się z trzech etapów, tj. szkolnego, powiatowego i finału regionalnego 21 października, w którym uczestniczyło 18 laureatów etapów powiatowych. Łącznie wzięło w nich udział ponad 500-et uczniów. W ostatecznej rywalizacji zwyciężyła: Wiktoria Pacek z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie, II miejsce przypadło Miłoszowi Zyga z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, zaś III Annie Lipskiej, uczennicy I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach.

Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody: laptop, wysokiej, jakości smartfon i tablet ufundowane wspólnie przez wszystkie 6 powiatów a które wręczał gospodarz Olimpiady Starosta Lubartowski Fryderyk Puła oraz przedstawiciele pozostałych samorządów.

Patronatem Honorowym wydarzenie objęła Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii dr hab. Marian Stepulak. Uczestnicy Olimpiady odwiedzili też Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie gdzie czekały na nich warsztaty z udziałem uczestników ŚDS. Podczas gali wręczenia nagród uczestnicy i zaproszeni gości mogli wysłuchać wykładu dr Małgorzaty Sitarczyk z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie zatytułowanego „Efekt motyla, czyli o roli motywacji w osiąganiu celów życiowych”.

Zapraszamy do udziału w V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której głównym koordynatorem w roku 2017 będzie Starostwo Powiatowe w Rykach.