90 lat służą w OSP w Wysokiem

Piękny jubileusz 90 lat istnienia obchodzi w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiem. Już kolejne pokolenia służą swoim zaangażowaniem, narażając zdrowie i życie, by ratować mieszkańców tej miejscowości gminy Międzyrzec Podlaski przez pożarami oraz innymi żywiołami i klęskami. Podziękowaniem za tyle lat poświęceń i służby była zorganizowana uroczystość, która odbyła się 23 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem.

Rozpoczęła się ona od mszy świętej w intencji strażaków, której głównym celebransem był ks. infułat Kazimierz Korszniewicz, zaś homilię wygłosił powiatowy kapelan strażaków ks. Henryk Jakubowicz.

W dalszej części uroczystości, na którą przybyło liczne grono zaproszonych gości odbyło się ślubowanie nowych strażaków ochotników. Wręczono również odznaki za wysługę lat w OSP: siedemdziesięciu – dh Janowi Danilukowi, sześćdziesięciu – dh Mieczysławowi Saczukowi, dh Stanisławowi Wasilukowi, zaś pięćdziesięciu – dh Janowi Pietrukowi. Dekoracji dokonali: członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Franciszek Jerzy Stefaniuk , starosta bialski Mariusz Filipiuk, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski oraz wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Wśród wystąpień okolicznościowych ciepłe słowa do strażaków z Wysokiego powiedział również starosta bialski, który pogratulował tylu lat w służbie, dziękując za trud i ofiarność oraz złożył życzenia dalszych lat rozwoju jednostki. Starosta wręczył także okolicznościowy grawerton.

Na koniec złożono kwiaty i oddano hołd pod tablicą upamiętniającą poległych podczas II wojny światowej mieszkańców Wysokiego.

zdjęcia Grzegorz Panasiuk