Głośne czytanie "Starej Baśni" J.I. Kraszewskiego

Z inicjatywy Rady Powiatu Bialskiego powstał pomysł, by w dniu 19 marca, kiedy to przypada rocznica śmierci pisarza, podjąć akcję wielkiego wspólnego czytania „Starej baśni”, najpopularniejszej powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Rok 2012 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego. Był to pisarz związany z Południowym Podlaskiem oraz z Lubelszczyzną. Stąd też Rada Powiatu już w ubiegłym roku uchwaliła stanowisko o ustanowieniu roku 2012 Rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego w Powiecie Bialskim.

W związku z tym z inicjatywy Rady Powiatu Bialskiego powstał pomysł, by w dniu 19 marca, kiedy to przypada rocznica śmierci pisarza, podjąć akcję wielkiego wspólnego czytania „Starej baśni”, najpopularniejszej powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego. Do akcji zaproszone zostały wszystkie szkoły z terenu powiatu bialskiego. Wspólne czytanie „Starej baśni” może stać się wspaniałą inauguracją Roku Kraszewskiego w naszym regionie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej inauguracji. Jeśli nie uda się Państwu zorganizować tego przedsięwzięcia w dniu 19 marca, równie dobry jest każdy innym dzień, byle zachowana była data marcowa, by podkreślić związek z rocznicą śmierci pisarza i by impreza miała „inauguracyjny” wymiar.

Prosimy także o krótką informację, iż szkoła przystąpiła do akcji, wysłaną na adres Muzeum J. I. Kraszewskiego w Romanowie: muzeum_kraszewskiego@op.pl