I POWIATOWE TARGI ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W SOSNÓWCE

W niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku w Sosnówce odbyła się impreza pod nazwą I Powiatowe Targi Zdrowej Żywności. Organizatorami tego wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Sławomir Sosnowski.

Ideą I Powiatowych Targów Zdrowej Żywności była promocja naturalnej, zdrowej żywności, produkowanej przez lokalnych producentów, bez sztucznych dodatków i polepszaczy. Poprzez organizację targów żywności chcieliśmy zachęcić naszych mieszkańców do stosowania zasad racjonalnego odżywiania, ograniczenia żywności wysokokalorycznej i przetworzonej, przeprowadzania regularnych badań oraz aktywności fizycznej.

Oprócz stoisk wystawienniczych i promocyjnych ze zdrową żywnością, można było odwiedzić:

• „NAMIOT MEDYKA” przygotowany przez Szkołę Policealną – Medyczne Studium Zawodowe im. Marii Minczewskiej w Białej Podlaskiej, (a w nim między innymi: pomiar ciśnienia tętniczego krwi, malowanie twarzy dzieciom, pokaz i nauka pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora pn. NIE BÓJ SIĘ UŻYĆ DEFIBRYLATORA – ON RATUJE ŻYCIE a także masaż Work Site – tzw. masaż biurowy wykonywany na krześle)

• „NAMIOT DIETETYKA” przygotowany przez GABINET PORADNICTWA DIETETYCZNEGO ANNA BYSZUK (a w nim: konsultacje dietetyczne, analiza składu ciała a także edukacja żywieniowa dla każdego)

• „KĄCIK DLA NAJMŁODSZYCH” przygotowany przez PhysicalZone Patrycja Prudaczuk (a w nim: malowanie buzi, skręcanie balonów oraz gry i zabawy sportowe)

Na scenie wystąpili: Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, Zespół Pudzian Band, a także Kabaret Brzostowiacy z Brzostówki. Ponadto odbyło się wspólne gotowanie na scenie z kucharzami ze Stowarzyszenia Lubelskich Kucharzy wraz z degustacją przygotowanych potraw przez wszystkich uczestników targów oraz pokaz Jamping Frog – fitness na trampolinach w wykonaniu pani Bożeny Wołos i jej teamu.

I Powiatowe Targi Zdrowej Żywności odbyły się przy współfinansowaniu Powiatu Bialskiego i Województwa Lubelskiego. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj życie!

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy udzielili wsparcia finansowego bądź rzeczowego na organizację I Powiatowych Targów Zdrowej Żywności w Sosnówce, a w szczególności:

1. Bank Spółdzielczy w Wisznicach
  2. Bank Spółdzielczy w Łomazach
  3. Rolmax Małgorzata i Tomasz Skrzyńscy
  4. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Andrzej Tarasiuk
  5. Soter Bis Józef Sokołowski
  6. Apteka Mariola Majewska
  7. Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Kolejko” Dorota Szmydko – Kolejko oraz Pan Leszek Kolejko
  8. Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Wisznicach
  9. Zakład Mięsny „Wierzejki” J. M. Zdanowscy Spółka Jawna
  10. OPUS IT Piotr Żelisko
  11. Sad – Pol Zrzeszenie Producentów Owoców i Warzyw w Polubiczach