III Powiatowy Nadbużański Przegląd Ludowej Poezji Miłosnej

13 lutego na stronach internetowych Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kodniu odbyła się premiera nagrań nadesłanych w ramach III Powiatowego Nadbużańskiego Przeglądu Ludowej Poezji Miłosnej. W III edycji przeglądu wzięli udział artyści amatorzy z Kostomłot, Dobromyśla, Okczyna i Polatycz, a także z Grupa Poetycka „Nadbużańska Fraza” z Włodawy. Gościnnie wystąpił Zespół Marysieńki ze Starych Szpaków.

Celem przeglądu jest promocja twórczości poetów ludowych z terenów gmin nadbużańskich. Daje możliwości zaprezentowania się twórcom mniej znanym szerszej publiczności, a tematyka, jak przystało na termin organizacji wydarzenia…miłosna.
Nagrań są dostępne na stronie internetowej domkulturywkodniu.pl.

Tekst na podstawie informacji Pani Ewy Rafałko, zdjęcia: Piotr Skolimowski.

Zadanie zostało dofinansowane przez Powiat Bialski z działu 921: kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.