IX POWIATOWY RAJD ROWEROWY IM. J.I. KRASZEWSKIEGO ZA NAMI!!!

W sobotę, 8 sierpnia 150 – osobowa grupa rowerzystów wzięła udział w IX Powiatowym Rajdzie Rowerowym im. J.I. Kraszewskiego, którego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce. Honorowy Patronat nad rajdem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Wydarzenie wzięło udział w programie „Warto być Polakiem”, organizowanym przez Samorząd Województwa Lubelskiego, którego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego”.
Rajd miał na celu popularyzację turystyki rowerowej, integrację rodzinną i społeczną mieszkańców powiatu bialskiego, a także promocję walorów turystyczno – krajoznawczych gminy Sosnówka, w tym Muzeum wybitnego pisarza, Józefa Ignacego Kraszewskiego. Impreza była otwarta i skierowana do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na rowerach, zarówno dorosłych jak i dzieci.
Każdy uczestnik biorący udział w rajdzie otrzymał pakiet startowy a w nim: ręcznik szybkoschnący z logo rajdu, identyfikator imienny, butelkę wody oraz odblask. Tegoroczna trasa wynosiła 33 kilometry i prowadziła po malowniczych terenach gminy Sosnówka. Na trasie cykliści odwiedzili Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego, gdzie zrobili wspólne zdjęcie i skorzystali z bezpłatnego zwiedzania muzeum pisarza. Na mecie odbyło się ognisko z kiełbaskami oraz losowanie atrakcyjnych nagród. Zgodnie z regulaminem wręczono nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika. W pierwszej kategorii zwyciężyła Pani Eugenia Martychowiec z Wygnanki, natomiast w tej drugiej, nagrodzono 1,5 roczną Olgę Łućko z Białej Podlaskiej, która przemierzyła trasę w foteliku na rowerze swojego taty oraz niespełna 8 – letniego Michała Naumczyka z Rozwadówki, który samodzielnie pokonał całą trasę.
Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Wisznicach oraz strażacy ochotnicy z OSP Sosnówka i OSP Pogorzelec, natomiast opiekę medyczną zapewnili ratownicy medyczni z Mila Medica Milena Bartkiewicz.
Patronat medialny nad IX Powiatowym Rajdem Rowerowym im. J.I. Kraszewskiego objęli: Radio Biper, Biała 24, Słowo Podlasia oraz Podlasiak, którzy zamieścili obszerne relacje z tego wydarzenia.
Wsparcia finansowego i rzeczowego udzielili: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Gminy Sosnówka, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Lilla Winniczuk, P.H.U. Soter Bis oraz Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie.

Scroll to Top