Kampania „Bezpieczne wakacje” z mocnym przekazem na Instagramie i Tik Toku

Kolejna odsłona kampanii „Bezpieczne wakacje” ma miejsce na Instagramie oraz Tik Toku. Państwowa Komisja nawiązała współprace z psychologami, którzy nagrali webinar dotyczący tematu wykorzystania seksualnego. Będzie on udostępniony m. in. na Instagramie. Natomiast popularni na Tik Toku twórcy podjęli się promowania wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań podczas wakacji (#WcoSięNiePakuję) .

Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 od dłuższego czasu współpracuje m. in. z psychologami w obszarze działań prewencyjnych mających na celu podwyższenie poziomu bezpieczeństwa dzieci. W ostatnim czasie w ramach współpracy z PKDP P na nagranie webinaru dotyczącego podobnej tematyki zdecydowały się dwie znane psycholog dziecięce: Aleksandra Belta- Iwacz i Ewa Sękowska -Molga, Ekspertki te publikują m. in. na Instagramie cieszące się popularnością filmy zawierające cenne informacje, szczególnie ważne dla rodziców. Odbiorcami kanałów obydwu pań są w większości rodzice szukający porad i wskazówek jak mądrze wychować dziecko. Państwowej Komisji szczególnie zależy na dotarciu z profilaktycznym przekazem właśnie do tej grupy dorosłych osób mających trudną do przecenienia pozycję w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa. Ochrona dzieci przed ryzykownymi kontaktami jest szczególnie istotna podczas wakacji, jednak budowanie relacji – co podkreślają prowadzące webinar- to nieustanny proces. W kontekście ochrony dzieci przed wykorzystaniem seksualnym rodzi się wiele pytań:.

– Jak przestrzegać, ale nie straszyć?

– Jak uczyć budowania bezpiecznych granic?

– Jak modelować zachowania wzmacniające dziecko?

– Jak rozpoznać symptomy wskazujące na możliwe wykorzystanie seksualne dziecka?

O tym i wielu innych interesujących zagadnieniach można dowiedzieć się bezpośrednio od Aleksandry Belta- Iwacz i Ewy Sękowskiej -Molga wchodząc na link: Kliknij – aby przejść do materiału wideo na Facebooku  lub Kliknij – aby przejść do materiału wideo na Instagramie

Natomiast znani na Tik Toku twórcy podjęli się promowania wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań podczas wakacji. To m. in. bardzo popularny @zetkacper nagrywając filmiki pod wspólnym hasłem #WcoSięNiePakuję informował młodych odbiorców o elementarnych zasadach gwarantujących bezpieczeństwo w trakcie nawiązywania nowych znajomości i relacji.

Link:
Kliknij – aby przejść do materiału wideo @zetkacper
oraz
Kliknij – aby przejść do materiału wideo @einarooo

(wpisując frazę #WcoSięNiePakuję odnajdziemy wszystkie filmiki w ramach Kampanii Bezpieczne wakacje)

Informacja: Joanna Napieraj główny specjalista Departamentu Działań Edukacyjno-Prewencyjnych oraz https://pkdp.gov.pl/akcje_i_kampanie/4329/

Scroll to Top