Kolejna wizyta u nagrodzonych w Agrolidze

Państwo Anna i Piotr Wołosiukowie ze wsi Kopytów w gminie Kodeń to kolejni wyróżnieni
w regionalnym etapie konkursu „AgroLiga 2016”. Z tej okazji ich gospodarstwo odwiedzili wczoraj starosta bialski Mariusz Filipiuk i p.o. dyrektora Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński.

Gospodarstwo Państwa Wołosiuków specjalizuje się w produkcji żywca wołowego (rasa Limusine
i mieszańce tej rasy) oraz wieprzowego. Rolnicy prowadzą również uprawę zbóż i kukurydzy z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt na łącznej powierzchni pond 100 ha, przy której korzystają
z nowoczesnych maszyn. Delegaci z powiatu zostali ciepło przyjęci przez gospodarzy, którzy zaprezentowali gościom swoją działalność.

Tegoroczny konkurs Agroligi odbył się po raz 23.  Etap regionalny, organizowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, obejmował cztery powiaty: bialski, łukowski, parczewski i radzyński. Spośród gospodarstw biorących udział w konkursie wyłoniono w tym roku jednego Mistrza regionalnego, cztery zaś dostały wyróżnienia.