Kolejne medale dla aktywnych rolników

Kolejnymi medalami uhonorował starosta bialski Mariusz Filipiuk rolników działających na rzecz powiatu bialskiego. Tym razem starosta z medalami „Zasłużony dla rolnictwa” ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela wybrał się do rolników. Wręczył go Sławomirowi Janowi Sebastianiukowi, który uprawia ziemię pod zboża, kukurydzę, łubin, grykę, groch, dynie, jak również posiada sad jabłoniowy na terenie gminy Zalesie, ale też Rokitno, Terespol i Biała Podlaska.

Drugim rolnikiem był Grzegorz Spychel, który w Witulinie – Kolonii wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo rolne. Dominują na nim: rzepak, pszenica i ziemniaki. Posiada także tuczniki. To również sołtys i radny gminny.

Ostatnim uhonorowanym rolnikiem był Dariusz Stanisław Rydz zamieszkały w Kobylanach i prowadzący gospodarstwo, na którym uprawia zboża oraz zajmuje się hodowlą bydła mlecznego.

Spotkania były okazją do zapoznania się z działalnością aktywnych rolników oraz rozmowy na temat stanu rolnictwa na terenie powiatu bialskiego.

W spotkaniach uczestniczył także dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński.