Konkurs Biblijny

W dniu 11 marca w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie XIV Konkursu Biblijnego pod hasłem: „Spotkania z Jezusem w Ewangelii Świętego Jana”.

Konkurs miał dwa etapy: szkolny i finałowy. Do konkursu przystąpili uczniowie II klas gimnazjum z Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego. Do finału przeszło 10 uczniów, którzy w dniu 11 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej pisali test wiedzy z Ewangelii i życia św. Jana.
Podsumowanie rozpoczęła i prowadziła Barbara Wysokińska – koordynator Konkursu. Wśród gości zaproszonych byli obecni wicedyrektor Wydziału Nauczania Kurii Diecezjalnej Siedleckiej Ks. dr Paweł Kindracki, starosta bialski Tadeusz Łazowski, wiceprezydent miasta Biała Podlaska Waldemar Godlewski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Biała Podlaska Ewa Majewska, kierownik Oddziału Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie Andrzej Mironiuk. Jak również byli obecni proboszczowie, dyrektorzy szkół, katecheci, rodzice nagrodzonych oraz sami finaliści konkursu.
Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej poświęconej Janowi Pawłowi II w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 6 w Białej Podlaskiej. Następnie przedstawiono prezentację omawiającą konkurs, a także przewodniczący komisji ks. Piotr Choćko zapoznał wszystkich z pytaniami i odpowiedziami z etapu finałowego.
Lista laureatów przestawia się następująco:
10 miejsce – Zuzanna Barańska z gimnazjum w Rokitnie,
9 miejsce – Katarzyna Szary z Gimnazjum Nr 5 w Białej Podlaskiej
8 miejsce – Patrycja Myć z Gimnazjum w Ciciborze Dużym
7 miejsce – Ewa Czyżewska – Gimnazjum w Łomazach
6 miejsce – Andżelika Petruczenko – Gimnazjum Nr 3 w Białej Podlaskiej
5 miejsce – Anna Golanko z Gimnazjum Nr 6 w Białej Podlaskiej
4 miejsce – Teresa CZeczelewska z Gimnazjum Nr 2 w Białej Podlaskiej
3 miejsce – Karolina Kożuchowska z Gimnazjum Nr 4 w Białej Podlaskiej
2 miejsce – Julia Korpysz z Gimnazjum Katolickiego w Białej Podlaskiej
1 miejsce – Bartłomiej Adamiuk z Gimnazjum w Sworach.
Dyrektorzy Szkół otrzymali okolicznościowe puchary. Natomiast uczestnicy nagrody od Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej, Kuratorium Oświaty, Wydziału Nauczania Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.
Laureaci 1 i 2 miejsca otrzymali również z rąk Stanisławy Duklewskiej prezesa Oddziału w Białej Podlaskiej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci promesę na pielgrzymkę na Jasną Górę oraz do Muzeum Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Laureat 3 miejsca otrzymał taką nagrodę od Teresy Sidoruk – prezesa Oddziału Powiatowego ZNP w Białej Podlaskiej, 4 miejsca od Jolanty Chomiuk – dyrektora Ośrodka Szkolenia Kadr KURSOR, zaś 5 – od Jadwigi Romaniuk – kierownika LSCDN Oddziału w Białej Podlaskiej.

Scroll to Top