Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów im. Stefana Polaczuka w Terespolu

Na zakończenie sezonu zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów MOK Terespol wystartowali w niedzielę 6 listopada 2022 r. w Międzynarodowym Turnieju Podnoszenia Ciężarów im. Stefana Polaczuka i pokazali mieszkańcom miasta piękno tego sportu. W zawodach wzięło udział łącznie 5 klubów z trzech województw: lubelskiego (Hrubieszów, Puławy i Terespol), podlaskiego (Łapy) i mazowieckiego (Siedlce i Sokołów Podlaski).

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze: Michał Zrol (200 kg w dwuboju) zajął I miejsce, Krystian Pietrzak (165 kg w dwuboju) zajął III a Kacper Zalech (95 kg w dwuboju) IV miejsce w kategorii do lat 20. Natomiast w kat. do lat 15: Patryk Zub (150 kg w dwuboju) zajął I miejsce a Bartosz Łazuga (108 kg w dwuboju) II miejsce.

W kategorii dziewcząt frekwencja była bardzo wysoka pomimo faktu, że reprezentantki MOK nie startowały.

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, władz miasta Terespol oraz sponsorów. Dziękujemy Mirosławowi Mirończukowi, Grzegorzowi Maksymikowi, firmie G.A.P. Intertrans Sp. z o.o. oraz nowemu sponsorowi sekcji podnoszenia ciężarów firmie ,,BrukMontarz”, której właścicielem jest Krystian Bielecki.

Tekst i zdjęcia: Łukasz Pogorzelski