Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów im. Stefana Polaczuka w Terespolu

W dniu 05.12.2020 r w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów im. Stefana Polaczuka. W turnieju brało udział 31 osób, 11 zawodników startowało w pokazie na technikę poniżej 13 roku życia, 5 dziewcząt, 6 zawodników do lat 15, 3 zawodników do lat 17 oraz 6 zawodników powyżej 17 roku życia.

Najlepsze wyniki w kategorii dziewcząt uzyskała Linkiewicz Lilia Olimpik Łuków z wynikiem 113 kg w dwuboju, drugie miejsce zajęła Markiewicz Oliwia ŁKS Orlęta Łuków, trzecie miejsce  zdobyła Sobczyk Karolina KS Wisła Puławy.

W kategorii wiekowej do lat 15 pierwsze miejsce zajął Kędzierawski Filip GCK Kobylany z wynikiem 167 kg w dwuboju, drugie miejsce  Krzyżanowski Bartosz GCK Kobylany, trzecie miejsce wywalczył Borkowski Bartosz ŁKS Orlęta Łuków.

W kategorii do lat 17 tryumfowali zawodnicy z Terespola. Pierwsze miejsce zajął Konrad Łazuga z wynikiem 250 kg w dwuboju, drugie miejsce wywalczył Michał Zrol – obaj MOK Terespol, trzecie miejsce Bogusz Łukasz GCK Kobylany.

W kategorii wiekowej powyżej 17 lat zwyciężyli wychowankowie z klubu w Terespolu, obecnie reprezentujący inne kluby w Polsce. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Skulimowski KS Budowlani Opole  z wynikiem 310 kg w dwuboju, drugie miejsce Kacper Magielnicki Agros Zamość, trzecie miejsce Kłos Sebastian GCK Kobylany.