Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. II Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w Taekwon-do 08.04.2017-Janów Podlaski

W dniu 8 kwietnia do Janowa Podlaskiego zjechało blisko 300 zawodników na Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do. Zawody zostały zorganizowane przez Lubelski Związek Taekwon-do przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego i Lubelskiej Unii Sportu. Wśród 14 klubów znaleźli się zawodnicy z Białegostoku, Rzeszowa, Dąbrowy Białostockiej, Lipska, Lublina, Kraśnika, Lubartowa, Białej Podlaskiej, Łomaz, Trawnik i Janowa Podlaskiego.

Gospodarzem tak dużej imprezy był klub UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim, który po raz pierwszy gościł młodych adeptów Taekwon-do na imprezie tej rangi.

Honorowym Patronatem imprezę objął Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, obecny podczas oficjalnej ceremonii otwarcia.

Wśród zaproszonych gości znalazł się Wójt Gminy Janów Podlaski Jacek Hura, wspierający finansowo Hwa-Rang, którego pomoc i zaangażowanie okazała się nieoceniona przy tak dużym przedsięwzięciu sportowym czy Dyrektor Zespołu Szkół Jarosław Dubisz, który wraz z młodzieżą klas mundurowych czuwał nad przebiegiem imprezy od początku do końca.

W turnieju wystąpiło 40 zawodników z Hwa-Rang i AT Virtus Łomazy, klubów taekwon-do z terenu powiatu bialskiego.

Podczas otwarcia zawodów główny instruktor i prezes UKS Hwa-Rang Dawid Smolbik wręczył pamiątkowe medale zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się również Mistrzowie i Członkowie Zarządu Polskiego Związku Taekwon-do.

Zawody okazały się dużym sukcesem sportowym i organizacyjnym. Smaczne obiady dla uczestników, sędziów , trenerów i zaproszonych gości przygotował Zespoł Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Eliminacje trwały do późnych godzin wieczornych by wyłonić kandydatów na Mistrzostwa Polski w Dąbrowie Białostockiej i Głubczycach.

Końcowa klasyfikacja medalowa Młodzików:

1. MKS „Lewart” AGS Lubartów
  2. RSCT Radzyń Podlaski
  3. LSKT Lublin

Końcowa klasyfikacja medalowa Juniorów Młodszych:

1. MKS „Lewart” AGS Lubartów
  2. RSCT Radzyń Podlaski
  3. Rzeszowski Klub Taekwon-do

Końcowa klasyfikacja medalowa Juniorów:

1. MKS „ŻAK” w Białej Podlaskiej
  2. Kraśnicka Akademia Taekwon-do
  3. UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim

Najlepszym zawodnikiem juniorów został Adrian Mostowski z Białej Podlaskiej, a juniorką Martyna Zielnik z Radzynia Podlaskiego. W kategorii juniora młodszego Adam Bronisz i Ilona Kubera (oboje z Lubartowa).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i klubom i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski w maju.