Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 12 i 14 w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

22 i 23 sierpnia 2020 roku w Międzyrzecu Podlaskim juniorzy i juniorki walczyli o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Turnieje tej rangi wróciły do Międzyrzeca Podlaskiego po 10 latach. Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy mógł zorganizować i przeprowadzić turnieje dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Natomiast dzięki życzliwości Pani Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych  nr 3 w Międzyrzecu Podlaski, mgr  inż. Jolancie Wolanin, która udostępniła pomieszczenia szkoły, turnieje mogliśmy przeprowadzić w warunkach gwarantujących bezpieczeństwo epidemiczne.
W zawodach wzięli udział szachiści z Zamościa, Lubartowa, Puław, Ożarowa, Radzynia Podlaskiego i Międzyrzeca Podl., chociaż w mniejszej liczbie niż zakładaliśmy. Wpływa na obsadę turniejów, zapewne miały obawy przed możliwością zakażenie Covid 19.
W turniejach szachów szybkich, rozegranym 22.08.2020 roku, tempem 10 min. +: 5 sek. za posunięcie tytułu mistrzowskie zdobyli:

  • juniorki do lat 14 – Hanna Nurzyńska – MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim,
  • juniorki do lat 12 – Nikola Adamowicz – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe,
  • juniorzy do lat 14 – Jakub Piskur – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe,
  • juniorzy do lat 12 – Jakub Prokopiuk – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe.

W turnieju szachów błyskawicznych rozegranych 23.08.2020 roku tempem 3 min. + 2 sek. za ruch tytuły mistrzowskie uzyskali:

  • juniorzy do lat 12 – Bartosz Ożóg – UKS „Lider” Zamość,
  • juniorzy do lat 14 – Jakub Piskur – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe,
  • juniorki do lat 12 – Anna Oleksiuk – MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim,
  • juniorki do lat 14 – Paulina Bronisz – LUKS „Tempo” Ożarów.

Następne zawody zaplanowane są na 12 – 13 i 19 – 20 września w Lubartowie. Będą to Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików do lat 8 i 10 w Szachach Klasycznych, Szybkich i Błyskawicznych.

       

  

tekst i zdjęcia

Tadeusz Węgrzyniak

 
 

Scroll to Top