Młodzież z Ukrainy i Niemiec w starostwie

Dzięki trójstronnej umowie zawartej w 2015 roku pomiędzy Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołą Zawodową z Białej Podlaskiej, Szkołą Zawodową z Rheine oraz Liceum z Rokytne w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim gościmy od 5 do 18 czerwca grupę młodzieży z Ukrainy i Niemiec. W ramach pobytu odbywa ona staż u bialskich rzemieślników, jak też miała możliwość poznać kulturę, zwyczaje, samorządność naszego terenu poprzez zwiedzanie Białej Podlaskiej i okolic. Zapewniały to także spotkania. Jedno z nich odbyło się w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej 16 czerwca. O powiecie bialskim: jego walorach, specyfice i szkolnictwie opowiadał zgromadzonym wicestarosta bialski Janusz Skólimowski. Ciepłe przyjęcie przez władze powiatowe miło zaskoczyło młodych rzemieślników.

Organizatorem pobytu jest Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej, zaś współfinansowany jest on z programu Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.