Seminarium wyjazdowe bibliotekarzy

Tradycją stały się wiosenne seminaria wyjazdowe organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej dla bibliotekarzy z powiatu bialskiego. 16 czerwca w związku z Rokiem Sienkiewiczowskim grupa ok. 50 osób miała możliwość zwiedzić Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – miejsca urodzenia tego wybitnego pisarza, wejść na Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei, dowiedzieć się o rodzinie autora Trylogii przy grobie jego matki na cmentarzu w Okrzei oraz zobaczyć kościół, gdzie był chrzczony. Z pewnością wyjazd przyda się bibliotekarzom, kiedy będą prowadzić zajęcia i lekcje biblioteczne poświęcone H. Sienkiewiczowi i jego twórczości.

Głównym jednak punktem programu było poznanie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Adamowie wybudowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek. Wnioskodawcą była gmina Adamów. Co udało się zrobić i jak rozwiązać kwestie infrastrukturalne w połączeniu z funkcjonalnością i przystępnością biblioteki dla mieszkańców, mogli się dowiedzieć i zobaczyć bibliotekarze z powiatu bialskiego, oglądając potężny gmach dostosowany do celów kulturalnych oraz porozmawiać z pracownikami GBP w Adamowie. Była to z jednej strony zachęta po ubieganie się o środki zewnętrzne, a także podpatrzenie pewnych użytecznych rozwiązań, z drugiej porozmawianie o problemach związanych z taką inwestycją.

Wyjazd integruje środowisko bibliotekarzy i pozwala na rozmowy, dyskusje i wzajemne dzielenie się radościami i trudnościami pracy w bibliotece.

 

 

Scroll to Top