Myśliwi, leśnicy i ich rodziny w Kodniu

Już po raz piąty 18 czerwca spotkali się leśnicy, a w tym roku również myśliwi i ich rodziny podczas pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożego Kodeńskiej. Organizatorem spotkania było Nadleśnictwo Chotyłów, Okręgowa Rada Łowiecka, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowickiego w Białej Podlaskiej przy współorganizacji gospodarzy miejsca misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Kodnia. Mszę polową celebrował kustosz Sanktuarium o. Damian Dybała. Wśród zaproszonych gości był m.in. m.in. Andrzej Konieczny – podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, Jerzy Sądel – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, starosta bialski Mariusz Filipiuk, wójt gminy Kodeń Jerzy Troć. W części oficjalnej był czas na przemowy. Wiele ciepłych słów tego dnia skierowanych zostało pod adresem tych dwóch grup. Starosta pasjonujący się myślistwem wystąpił w swoim mundurze oraz podziękował myśliwym i leśnikom za ich oddaną, sumienną i wytrwałą pracę na rzecz środowiska naturalnego powiatu bialskiego. Docenił ich wkład w lasy i ich zasoby: Wasza praca i pasja służą rozwojowi powiatu bialskiego ze względów gospodarczych, ale również ekologicznych czy turystycznych. A zakończył życzeniami: Życzę wam, byście mieli zawsze świadomość służby, że wasze wybory, dokonania oraz praca służą pokoleniom. Życzę nieustannej dbałości o zasoby leśne, ich ochronę, racjonalne wykorzystanie, aby tym wielkim skarbem i jego bogactwem mogli się cieszyć mieszkańcy naszego powiatu przez wiele lat.

Pielgrzymka była nie tylko duchowym podziękowaniem za roczną pracę i nabraniem sił na przyszłe wyzwania, ale też okazją do spotkania, wymiany doświadczeń i degustacji kuchni myśliwskiej.

P6180167 P6180056 DSC_9456 DSC_9224 DSC_9119

Zdjęcia: Nadleśnictwo Chotyłów