Nagrodzone w Konkursie Języka Niemieckiego powróciły zadowolone

W dniach 15-19 czerwca 2016 r. uczestniczyliśmy w wyjeździe edukacyjnym do Oranienburga, który był główną nagrodą w trzeciej edycji Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Starostę Bialskiego przy udziale Starosty Powiatu Oberhavel pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Naszym opiekunem w czasie wyjazdu była Iwona Szaroń – nauczycielka języka niemieckiego.

Plan naszego wyjazdu był pełen atrakcji. Odwiedziliśmy Szkołę Ogólną im. Torhorst w Oranienburgu, zapoznaliśmy się z jej ofertą i tradycjami, a także uczestniczyliśmy wraz z jej uczniami w zajęciach z gotowania czy obróbki drewna. Był również czas na rozrywkę – bowling w ogromnym centrum rozrywki. Wyjazd nie mógł się odbyć bez zwiedzania stolicy Niemiec – Berlina, gdzie spędziliśmy cały dzień. Pomimo ulewnego deszczu udało nam się dotrzeć między innymi pod Bramę Brandenburską, wieżę telewizyjną czy gmach parlamentu Rzeszy (Reichstag). Ostatniego dnia naszego pobytu odwiedziliśmy obóz koncentracyjny Sachsenhausen w Oranienburgu. Udaliśmy się także na farmę szparagów w Kremmen, gdzie każdy miał okazję spróbować tego niemieckiego specjału.

Wyjazd bardzo nam się podobał, zostawiając w naszych pamięciach wspaniałe wspomnienia na długi czas.

Dominika Poręba