Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca w Polsce jest obchodzony jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w sobotnie południe przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych złożyli hołd żołnierzom podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego pod tablicą znajdującą się na budynku zakładu karnego w Białej Podlaskiej.

Upamiętnia ona akcję Armii Krajowej oswobodzenia towarzyszy broni spod ręki oprawców NKWD oraz UB 120.
W tym dniu honory, wiązanki kwiatów oraz znicze złożyli: starosta bialski Tadeusz Łazowski, prezydent miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski, sekretarz gminy Biała Podlaska Grażyna Majewska, specjalista ds. wojskowych i obrony cywilnej gminy Biała Podlaska Czesław Pikacz. Służba mundurowa reprezentowana była przez Dyrektora Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej ppłk. Leszka Wojciechowskiego, Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej st. bryg. Zbigniewa Łaziuka, naczelnika Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej mł. insp. celnego Jarosława Zozulę, komendanta placówki Straży Granicznej mjr SG Wojciecha Rogowskiego, naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji nadkom. Roberta Bieleckiego, zastępcę komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień mjr Grzegorza Celińskiego, prezesa Związku Żołnierzy Wojska Polskiego płk rez. Rudolfa Somerlika oraz przewodniczącego koła Emerytów i Rencistów Służby Więziennej st. chor. rez. Jana Pniewskiego. Inicjatorem obchodów była Służba Więzienna w Białej Podlaskiej.