NFZ: Powiedz kocham swojemu sercu-Środa z Profilaktyką.

Na rozwój chorób układu krążenia ma wpływ nasz styl życia, m.in. niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, stres – przypomniał w środę Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach „Środy z Profilaktyką”.

Narodowy Fundusz Zdrowia w „Środzie z Profilaktyką” przypomina o możliwości skorzystania z bezpłatnego programu profilaktycznego chorób układu krążenia (ChUK).

Badania można wykonać raz na 5 lat w każdej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w ramach NFZ. Wystarczy zgłosić chęć wzięcia udziału, a przychodnia sprawdzi, czy kwalifikujemy się do programu. Badania wykona lekarz lub pielęgniarka podstawowej opieki zdrowotnej – przypomina NFZ.

W 2023 roku z programu ChUK skorzystało ponad 570 tys. pacjentów.

NFZ wskazał, że leczenie chorób układu krążenia kosztowało w ubiegłym roku ok. 20 mld zł. Kwota ta została wydana ze składki zdrowotnej na świadczenia medyczne i leki.

NFZ przypomina o profilaktyce, a w najnowszym Poradniku Pacjenta przypomina o tym, jak dbać o zdrowe serce, czym jest program ChUK oraz jak skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

W ramach walentynek, Oddziały Wojewódzkie NFZ (OW NFZ) na Salach Obsługi Klienta przygotowały m.in. walentynkowe zbiórki krwi, spotkania nt. programu ChUK, możliwość wykonania analizy składu ciała oraz warsztaty z samobadania piersi.

Więcej informacji o akcjach przygotowanych przez OW NFZ można znaleźć na stronie internetowej. (PAP)

Scroll to Top