Zapraszamy 3 marca 2024 r. do udziału w biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyrzecu Podlaskim.

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej z przyjemnością zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie ogólnopolskiej imprezy sportowej  ”Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. XII edycja biegu odbędzie się 3 marca 2024 roku o godz. 12.00 w Międzyrzecu Podlaskim na dystansie symbolicznym 1963 metry. Uczestnicy biegu wystartują o godz. 12:15 ul. Kościelna przy muralu Żołnierzy „Wyklętych”. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Żołnierza Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek. Bieg zyskał miano honorowego i jest najpopularniejszym dystansem.

Przedsięwzięcie to ma charakter ogólnopolski, a nawet wykracza poza granice naszego kraju. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Fundacja „Wolność i Demokracja” z siedzibą w Warszawie. Impreza jest zaplanowana jednocześnie w kilkuset miejscowościach.

Zapisy imienne prowadzone są w formie zgłoszenia telefonicznego pod nr 83 371 20 15 do wyczerpania limitu miejsc (120 osób). Udział w biegu jest bezpłatny. W biegu mogą uczestniczyć wszyscy zdolni do przebiegnięcia tego dystansu: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Mile widziane są rodziny. Organizator zapewnia opiekę medyczną.

Na pasjonatów tego biegania czeka pakiet startowy, który będzie zawierał między innymi unikatową koszulkę z bohaterami XII edycji Biegu Tropem Wilczym i okolicznościowy medal.

O godzinie 11.00 nastąpi otwarcie Biura Zawodów, które będzie mieściło się w obiektach Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Warszawska 30. Tam odbędzie się weryfikacja uczestników oraz wydawanie pakietów startowych.

Regulamin biegu

Oświadczenie uczestnika biegu