Nieodpłatna pomoc prawna na obszarze Powiatu Bialskiego w I kwartale 2020 roku.

Informujemy, że na obszarze Powiatu Bialskiego z usługi – nieodpłatna pomoc prawna w I kwartale 2020 roku skorzystało 218 beneficjentów. W punktach prowadzonych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych w Włodawie (Janów Podlaski, Wisznice, Łomazy), poradę uzyskało 148 osób. Natomiast w punktach prowadzonych przez samorządy adwokacko-radcowskie (Międzyrzec Podlaski, Terespol, Kobylany) odbyło się 70 porad. Największym zainteresowaniem cieszyły się porady z zakresu prawa cywilnego (110 osób) oraz prawa karnego (29 osób).

Ponadto przypominamy, iż w związku z ogłoszonym stanem epidemii od 16.03.2020 r. do odwołania, nieodpłatna pomoc prawna na obszarze Powiatu Bialskiego jest udzielana wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail).

Porada odbywa się po przesłaniu na adres e-mail: obywatelskie@powiatbialski.pl
wypełnionego, załączonego niżej oświadczenia (skan lub zdjęcie). Ponadto należy wskazać nr telefonu lub e-mail do kontaktu z prawnikiem.