Nowa edycja "Programu bioasekuracji"

Wojewódzki lekarz weterynarii informuje, że 15 lipca weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 12 lipca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wprowadzenia „Programu bioasekuracji mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń” na lata 2015-2018.
W programie ujęte zostały następujące gminy w powiecie bialskim: Konstantynów, Janów Podlaski, Leśna Podlaska, Rokitno, Biała Podlaska, Zalesie, Piszczac, Kodeń, Terespol z miastem Terespol, Łomazy i Międzyrzec Podlaski.
Zgodnie z informacją do 14 sierpnia 2017 r. hodowcy mają czas na dostosowanie gospodarstwa do wymagań Programu lub na złożenie do powiatowego lekarza weterynarii oświadczenia, że gospodarstwo nie spełni określonych w Programie zasad. Wzór oświadczenia oraz informacja o nowych zasadach bioasekuracji znajdują się poniżej.
Rozporządzenie