Odsłonięcie tablic w Międzyrzecu Podlaskim

13 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic poświęconych działającej w Międzyrzecu Podlaskim organizacji antykomunistycznej „ZEW”. O 9.00 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim celebrowana była msza święta. Pierwsza tablica znajduje się na Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. St. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim, druga zaś na Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej jest fundatorem obydwu tablic. Następnie młodzież miała możliwość spotkać się z członkami organizacji „ZEW” oraz wysłuchać wykładu Ewy Rzeczkowskiej, autorki książki „Bogu, Polsce, Bliźnim. Tajne organizacje harcerskie w Polsce w latach 1944 – 1956”. Młodzież z ZSE przygotowała także krótką część artystyczną i wystawę. Wśród zaproszonych gości był poseł na Sejm RP Marcin Duszek, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski, zastępca burmistrza miasta Międzyrzec Podlaskim Grzegorz Łubik. Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Region Mazowsze Pracowników Oświaty nr 3014 z Grażyną Puszkarską na czele była organizatorem tego przedsięwzięcia.

Zdjęcia z LO w Międzyrzecu Podlaskim