Dzień Otwartych Drzwi w Grabanowie

Maszyny rolnicze, sprzęt i produkty pszczelarskie, rękodzieło ludowe, rzemiosło i produkty rolne można było oglądać, a nawet zakupić podczas Dnia Otwartych Drzwi w Grabanowie. 12 czerwca nie zabrakło występów zespołów artystycznych, zabaw skierowanych dla dzieci, a przede wszystkim spotkań z pracownikami Zespołu Doradztwa Rolniczego w Grabanowie, którzy służyli swoją wiedzą i pomocą w sprawach związanych z rolnictwem i dopłatami. Podsumowano także dwa konkursy Agroliga 2016 i Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W kategorii „Rolnicy” laureatem zostało gospodarstwo Moniki i Piotra Korszeniów z miejscowości Przegaliny Duże, gmina Komarówka. Wyróżnienia otrzymały gospodarstwa Katarzyny i Marcina Wróblewskich z Jesionki, gm. Parczew, Anny i Piotra Wołosiuków z miejscowości Kopytów, gmina Kodeń, Wandy i Jana Rydzów z miejscowości Kobylany, gmina Terespol oraz Jolanty i Stanisława Kotów z miejscowości Fiukówka, gmina Krzywda. Laureatem konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” został Łukasz Chwalczuk z miejscowości Gęś, gmina Jabłoń.

Wśród zaproszonych gości głos zabrali marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Antoni Skrabucha, kierownik Zespołu Doradztwa Rolniczego w Białej Podlaskiej z siedzibą w Grabanowie Agnieszka Sęczyk. Starosta bialski Mariusz Filipiuk w swym wystąpieniu podziękował pracownikom ZDR za bardzo dobrą współpracę, efektem tego, jest chociażby patronat starosty nad konkursem Agroliga. Podziękował także za pomoc rolnikom w staraniu się o środki zewnętrzne, doradztwo rolnicze, za wiedzę, umiejętności i otwartość, które służą rolnikom z powiatu bialskiego. Starosta wręczył również ufundowane nagrody rzeczowe rolnikom: Annie i Piotrowi Wołosiukom oraz Wandzie i Janowi Rydz, wyróżnionym w konkursie Agroliga 2016.

Zwiedzanie wystaw i korzystanie z doradztwa umilały występy: Zespołu obrzędowo-śpiewaczego z Hruda, Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Ziemi Piszczackiej, Zespołu „Zorza” z Cicibora Dużego, Zespołu „Kalinka” z Perkowic, Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Lawenda”, Zespołu „Kaczeńce” z Czosnówki, Zespołu Śpiewaczego z Kolonii Miłków „Jednolatki”, Zespołu Śpiewaczego z Gródka Szlacheckiego „Alebabki”, oraz Zespołu „Pawłowianki” z Nowego Pawłowa.

zdjęcia: Agata Kamińska LODR w Końskowoli

 

Scroll to Top