Ogłoszono wyniki konkursu „Rolnik Lubelszczyzny” 2017

W czwartek 7 grudnia  podczas Targów Sadowniczych „Best Berries” w Lublinie ogłoszeni zostali zwycięzcy szóstej edycji konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”. Wśród laureatów znalazł się przedstawiciel powiatu bialskiego Marek Sulima, który zajął I miejsce w kategorii „produkcja zwierzęca”. W imieniu zwycięzcy nagrody z rąk wicemarszałka województwa lubelskiego Grzegorza Kapusty odebrała żona Bogumiła Sulima. Pamiątkowy grawerton wręczył również starosta bialski Mariusz Filipiuk. W Lublinie towarzyszył mu dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński.

Głównym kierunkiem działalności gospodarstwa, które Marek Sulima prowadzi od 1993 roku, jest wysoko wyspecjalizowana hodowla indyków. W skali roku produkcja osiąga łącznie blisko 6 tys. ton mięsa, sprzedawanego także poza granice kraju. W obiektach, w których przechowywane są zwierzęta zastosowane zostały nowoczesne technologie produkcji, a także innowacyjne
i jednocześnie bezpieczne dla środowiska rozwiązania. Marek Sulima prowadzi również aktywną działalność społeczną, za którą został odznaczony m.in. przyznawanym przez prezydenta RP „Brązowym Krzyżem Zasługi”.

Tegoroczna edycja konkursu była rekordowa z uwagi na ilość kandydatów. Ponad 30 osób rywalizowało w  trzech kategoriach. Oprócz produkcji zwierzęcej, była to produkcja roślinna oraz ogrodnictwo (warzywnictwo, sadownictwo, uprawa i hodowla roślin ozdobnych). Prawo zgłaszania kandydatów do udziału w konkursie mieli zarówno sami zainteresowani, inne osoby fizyczne, jak i podmioty tj. samorządy lokalne.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy kolejnych sukcesów.

Scroll to Top