Ogólnopolski 24-godzinny Maraton Wędkarski na zbiorniku wodnym "Międzyrzeckie Jeziorka"

Tradycyjnie Ogólnopolski 24 godzinny Maraton Wędkarski odbył się w ostatni weekend lipca, a organizatorem było Międzyrzeckie Towarzystwo Wędkarskie „Żwirek”. Niezawodnie od kilkunastu lat tak i teraz imprezę patronatem objęli:

• Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Marszałek Województwa Lubelskiego,
  • Starosta Powiatu Bialskiego,
  • Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski.

Ogromne zainteresowanie wędkarzy, z różnych stron Polski, spowodowało, że lista startowa została zwiększona do 40 drużyn, co i tak okazało się niewystarczające. Ilość chętnych była znacznie większa. Dużo wcześniej niż kiedykolwiek również zamknięto listę startową. Ostatecznie w imprezie wzięły dział 42. trzyosobowe drużyny z miejscowości takich jak Warszawa, Rawa Mazowiecka, Mszczonów, Skierniewice, Konstantynów, Siedlce, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska, Włodawa, Chełm, Międzyrzec Podlaski i wiele innych. Po raz kolejny pobity został rekord w ilości startujących drużyn, co utrzymuje nas w przekonaniu, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Wędkowanie rozpoczęło się o godzinie 12.00 27 lipca 2019 r. i poprzedzone było oficjalną ceremonią otwarcia, śniadaniem i losowaniem stanowisk. Wszyscy wędkarze z entuzjazmem rozpoczęli przygotowania i łowili przez okrągłe 24 godziny. W ciągu tego czasu zawodnicy mieli dostarczane na stanowiska zimne oraz gorące napoje oraz wyżywienie. Fala upałów spowodowała dosyć słabą aktywność ryb i początkowo wydawało się, że wyniki nie będą należeć do najlepszych, jednak kunszt łowiących zawodników spowodował, że i tym razem pobiliśmy rekord w ogólnej masie złowionych ryb. Łowione były głównie : płocie, leszcze, chociaż trafiały się również karpie, amury, liny, karasie, okonie. Łączna ilość złowionych ryb to ponad 1 200 kg. Wszystkie po zważeniu zostały wypuszczone z powrotem do zbiornika.

Zwycięzcom nagrody wręczali Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego, Przedstawiciel Zarządu Powiatu Bialskiego oraz Z-ca Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski.