Otwarte Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w Szachach

Turniej szachowy przeprowadzony został w niedzielę 26 marca 2017 roku. W gościnne progi Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim zawitało 64 szachistów i szachistek.

Juniorzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych do lat 8, 10 i 14.

Tym razem turniej wygrał radzyński szachista Andrzej Litwiniec, który zdobył  8 pkt. Tuż za nim, z dorobkiem 7,5 pkt. uplasowali się: międzyrzeczanin – Łukasz Chomiuk i szachista Klubu Szachowego „Skoczek” Siedlce Adam Łukasik.

W grupach juniorskich do lat 14 triumfowali: Patrycja Waszczuk reprezentująca TS Wisłę Kraków, przed Hanną Nurzyńską reprezentującą międzyrzecki klub szachowy i Wiktor Kukawski
z Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim, który wyprzedził Roberta Górskiego TS Korona Gdańsk.

Najlepszym szachistą w grupie dziesięciolatków okazał się zawodnik LKSZ Lublin  – Igor Zasadziński. Drugie miejsce zajął Mariusz Kurczyński z MUKS „Gambit” i trzecie Artur Gryzio
z LUKS Lubartów.

Wśród dziesięciolatek najlepszą zawodniczką została Maja Górska reprezentująca UKS Koronę Gdańsk przed międzyrzeczankami: Karoliną Wysokińską i Aleksandrą Marciniuk.

W grupie chłopców do lat 8 wygrał Szymon Suska, reprezentant S Sz. Szachpol Łuków. Kolejne miejsca zajęli: Michał Drozd z LUKS Lubartów i Aleksander Nakaziuk z MUKS Gambit
w Międzyrzecu Podlaskim.

Jedynaczką w grupie juniorek do lat 8 była mieszkanka Rogoźnicy – Anna Oleksiuk, która dzielnie stawiała czoła starszym koleżankom i kolegom i zakończyła turniej z dorobkiem 3 punktów.

opracował: Tadeusz Węgrzyniak

IMG_20170326_160042IMG_20170326_155338IMG_20170326_103157

Scroll to Top