Pamięć o bohaterach narodowych wciąż żywa

Zbliża się 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody tego szczególnego dla historii Polski wydarzenia sprzyjają pamięci o bohaterach, którzy walczyli w obronie Ojczyzny na różnych frontach, narażając z poświęceniem swoje życie. Takich wyjątkowych osób jest coraz mniej, dlatego pamięć o nich jest tak ważna. Można ich znaleźć również na naszych terenach, a jednym z nich jest Pan Czesław Chlebiuk, którego przy okazji imienin odwiedził starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Starosta pogratulował 95-letniemu bohaterowi wojennemu odwagi i podziękował za absolutne oddanie Ojczyźnie oraz godną naśladowania postawę patriotyczną. Pan Czesław Chlebiuk wraz z Pierwszą Dewizą Piechoty zdobywał m.in. Warszawę, Kołobrzeg i Odrę, a po przesunięciu frontu również Berlin pod dowództwem generała Bewziuka.

Jubilatowi składamy najlepsze życzenia kolejnych, długich lat życia w dobrym zdrowiu oraz satysfakcji z tego, że jest żywym świadectwem najlepszych wartości patriotycznych i moralnych.