Pierwszy projekt realizowany online przez Bialską Bibliotekę

29 czerwca 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie online w ramach projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej.

„Profesjonalizm-Nowoczesność-Rozwój” to projekt szkoleniowy, adresowany do bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych miasta Biała Podlaska i powiatu ziemskiego, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Celem projektu jest:

  • doskonalenie i nabywanie nowych umiejętności w pracy w systemie bibliotecznym Mateusz,
  • podnoszenie kwalifikacji zawodowych w zakresie znajomości współczesnej literatury polskiej,
  • a także zdobycie nowych kompetencji dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii
    w pracy z czytelnikiem i promocji bibliotek.

 

Współorganizatorzy: Urząd Miasta Biała Podlaska i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Partnerzy medialni:

Uroczystej inauguracji projektu dokonał Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, dr Paweł Borek.

Następnie w imieniu współorganizatora Pana Mariusza Filipiuka, Starosty Bialskiego, głos zabrała Pani dr Barbara Kociubińska-Koza, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Instruktorzy MBP dokonali podsumowania działalności bibliotek w 2019 r. oraz przedstawili funkcjonowanie placówek bibliotecznych w powiecie ziemskim a także w Białej Podlaskiej w roku 2020, w czasie epidemii.

Projekt „Profesjonalizm-Nowoczesność-Rozwój” jest pierwszym projektem realizowanym online przez MBP w Białej Podlaskiej.

 

Anna Chwedoruk, Emilia Waszczuk

Dział Instrukcyjno-Metodyczny

MBP Biała Podlaska

 

Scroll to Top