Piknik Zdrowotny oraz Bieg po Zdrowie w Rzeczycy

Powiat Bialski – Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz Stowarzyszenie Moja Gmina w Misiach byli organizatorami Pikniku Zdrowotnego oraz Biegu po Zdrowie. Imprezy te odbyły się 23 października na boisku Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, gromadząc licznie przybyłych miłośników sportu i zdrowego stylu życia oraz zaproszonych gości.

Wydarzenie wspólnie z wójtem gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofem Adamowiczem i dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim Wiesławem Zaniewiczem otwierał starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Odbywające się w powiecie bialskim pikniki zdrowotne i biegi po zdrowie są realizowane jako kontynuacja projektu Powiatowy program profilaktyki i promocji zdrowia w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia wśród mieszkańców powiatu bialskiego „Razem dla serca”. W ramach biegu po zdrowie odbył się bieg główny na 5000 m, bieg dla gimnazjum na 1500 m, szkół ponadgimnazjalnych na 2 km oraz szkół podstawowych klasy I-III na 400 m i klas IV – VI na 1000 m. Finaliści zostali nagrodzeni medalami i pucharami.

Na imprezie towarzyszącej „Rodzina sportem silna” młodzi i starsi mogli uczestniczyć w warsztatach i treningu nordic walking, wziąć udział w grach i konkursach o zdrowym odżywianiu i popróbować pysznych, zdrowych przekąsek na stoisku ze zdrową żywnością. W Miasteczku Zdrowia natomiast odbywały się konsultacje dietetyczne, przeprowadzono wykład dotyczący zasad zdrowego odżywiania, a członkowie Koła Naukowego Dietetyków Instytutu Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego z Siedlec przeprowadzali analizy składu ciała oraz mierzyli ciśnienie krwi.

 

Poniżej klasyfikacja trzech pierwszych miejsc w biegach w podziale na poszczególne kategorie wiekowe:

Klasy I-III szkoła podstawowa – chłopcy

1 Maciej Kiryluk

2 Piotr Kazimieruk

3 Hubert Sójka

 

Klasy I-III szkoła podstawowa – dziewczęta

1 Adrianna Osak

2 Agnieszka Rypińska

3 Klaudia Muszyńska

 

Klasy IV-VI szkoła podstawowa – chłopcy

1 Aleksander Karwowski

2 Dominik Witkowski

3 Wiktor Cap

 

Klasy IV-VI szkoła podstawowa – dziewczęta

1 Nina Matejko

2 Weronika Muszyńska

3 Karolina Maksymiuk

 

Gimnazjum – chłopcy

1 Jakub Lesiuk

2 Jakub Jowik

3 Wiktor Tymoszuk

 

Gimnazjum – dziewczęta

1 Wiktoria Kopeć

2 Wiktoria Witek

3 Małgorzata Ostapiuk

 

Szkoły ponadgminazjalne – chłopcy

1 Tomasz Łaziuk,

2 Patryk Kociński

3 Kamil Sójka

 

Szkoły ponadgminazjalne – dziewczęta

1 Paula Siedlanowska

2 Joanna Daniluk

 

Bieg główny – mężczyźni

1 Sławomir Panasiuk

2 Dariusz Muszyński

3 Jarosław Szymański

 

Bieg główny – kobiety

1 Beata Chruściel

2 Katarzyna Jędruchniewicz

3 Marta Muszyńska

 

zdjęcia Grzegorz Panasiuk

Scroll to Top