Podsumowanie VII edycji konkursu „Czysta Ziemia”

W dniu 28 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu „CZYSTA ZIEMIA”. To już VII edycja tego konkursu, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, a dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Jego celem było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Na wstępie głos zabrał starosta bialski Tadeusz Łazowski, który mówił o potrzebie dbałości o ziemię każdego dnia. Natomiast Barbara Socha z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Biura w Białej Podlaskiej przedstawiła jak wyglądały początki konkursu oraz starania o środki na ten cel. Trzeba dodać, że obok WFOŚiGW konkurs wsparli: Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN Sp. z o.o, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komunalnik Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski, którzy ufundowali również nagrody.
 Nagrody laureatom wręczali: starosta bialski Tadeusz Łazowski oraz Barbara Socha z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Biura w Białej Podlaskiej. Wyróżnienia wręczali Anna Jureczek – inspektor Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej (jako członek komisji konkursowej) oraz Andrzej Łazeba z Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu” z Janowa Podlaskiego. Wręczono również nagrody dla osób biorących udział w konkursie, a było to 40 uczniów szkół z terenu powiatu bialskiego. Podziękowania uczniom oraz szkołom wręczali Stafan Klimiuk – skarbnik powiatu oraz Jan Jańczuk – sekretarz powiatu.
Nagrodzona pierwszym miejscem Szkoła Podstawowa z Hruda przygotowała część artystyczną o konieczności ekologii na co dzień. Zebrani mogli obejrzeć również film o Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej przygotowany przez Spółkę Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej.

pozostałe zdjęcia w galerii