Podsumowanie XVIII Marszu Szlakiem Legionów po Podlasiu

Dnia 12 listopada 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII Marszu Szlakiem Legionów po Podlasiu,

który w tym roku został zorganizowany w terminie 3 – 4 czerwca, na trasie Kobylany – Koroszczyn – Neple – Pratulin – Janów |Podlaski. Wśród zaproszonych  gości byli przedstawiciele instytucji i organizacji zaangażowanych w przygotowanie tej imprezy, m.in.: Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej oraz wójtowie i dyrektorzy szkół.

Podczas spotkania Starosta Bialski – Tadeusz Łazowski  wręczył obecnym podziękowania
i pamiątkowe książki. Uroczystość była również okazją do wymiany doświadczeń i opinii na temat Marszu. Bezpośrednim organizatorem tegorocznej edycji Marszu był Zespół Szkół w Janowie Podlaskim. Dlatego też szczególne podziękowania skierowane były do dyrektora ZS w Janowie Podlaskim Jarosława Dubisza oraz nauczycieli Mariusza Demianiuka – komendanta Marszu, a także Justyny Jonaszko autorki pytań w konkursie wiedzy o J. Piłsudskim i Polskich Legionach.

Starosta nawiązał także do uroczystości podsumowania wyników ogłoszonego przez Prezydenta RP ogólnopolskiego konkursu na najlepsze obchody rocznicy powstania styczniowego z 1863 roku, która odbyła się w dniu Święta Niepodległości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Powiat Bialski otrzymał w tym konkursie I nagrodę.