Podsumowano konkurs plastyczny „Kartka bożonarodzeniowa z powiatu bialskiego”

Sesja Rady Powiatu w Białej Podlaskiej była dobrą okazją do podsumowania konkursu plastycznego „Kartka bożonarodzeniowa z powiatu bialskiego” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Na konkurs wpłynęło 331 prac z 37 szkół i instytucji kultury w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zatem jury pod przewodnictwem starosty bialskiego Tadeusza Łazowskiego nie miało łatwego zadania docenić najpiękniejsze kartki. Wybór był szczególnie wymagający, ponieważ obok nagród rzeczowych i dyplomów kartki nagrodzonych pierwszym miejscem zostały opracowane graficznie i przesłane do przyjaciół i współpracowników powiatu bialskiego jako kartki bożonarodzeniowe. Również każdy z nagrodzonych otrzymał 20 kartek na własny użytek.

Wszystkie prace można było podziwiać 28 grudnia na specjalnie przygotowanej wystawie w ramach sesji rady.

Pierwsze miejsce w kategorii uczniowie szkół podstawowych otrzymała Andżelika Plak z Zahorowa (Szkoła Podstawowa w Połoskach). Przyznano także 3 równorzędne wyróżnienia Oliwii Mikołajczuk i Emilii Stefaniuk z Woskrzenic Małych ze Szkoły Podstawowej Pomnik 1000-lecia Nr 1235 im. Bohaterów II Wojny Światowej w Woskrzenicach Dużych oraz Gabrieli Chwedoruk z Rossosza (Szkoła Podstawowa im. ppłk. Stefana Skoczylasa w Rossoszu).

W kategorii uczniowie szkół gimnazjalnych zwyciężyła praca Aleksandry Sowy z Małaszewicz (Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach). Natomiast wyróżniono jedną pracę Emilii Kłoczko z Tucznej (Zespół Szkół Gimnazjum w Tucznej).

I miejsce w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych uzyskała Anna Koguc z Konstantynowa reprezentująca Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie za pracę „Dzisiaj trzech aniołów głosi nowinę”.

Laureaci w tym wyjątkowym dniu przybyli na podsumowanie wraz z rodzinami oraz wnioskodawcami. Nagrody wręczali starosta bialski Tadeusz Łazowski i przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariusz Filipiuk.

Konkurs był zorganizowany po raz drugi i jak widać, cieszył się dużym zainteresowaniem. Jego celem była popularyzacja twórczości dzieci i młodzieży powiatu bialskiego oraz tradycji bożonarodzeniowych.