Posiedzenie prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Białej Podlaskiej

19 października w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się posiedzenie prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, któremu przewodniczył prezes ZOP Mariusz Filipiuk. W trakcie posiedzenia przyjęto rozliczenie finansowe zorganizowanych w 2017 roku – XVIII Powiatowej Pielgrzymki Strażaków do Pratulina oraz XIX Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych MDP i OSP jakie odbyły się na stadionie w Międzyrzecu Podlaskim. Organizacja pielgrzymki i zawodów możliwa była dzięki finansowemu wsparciu samorządów powiatu bialskiego, w szczególności urzędów gmin w Rokitnie i Międzyrzecu Podlaskim oraz Kustosza Sanktuarium w Pratulinie i Starosty Bialskiego. Wszystkim, którzy wsparli działania oddziału, Prezydium ZOP składa serdeczne podziękowania.

W dalszej części posiedzenia ks. Roman Sawczuk przedstawił informację z przebiegu XIV Zjazdu Krajowego ZOSP RP jaki odbył się w Warszawie 9 września br. Prezesem zarządu głównego na kolejną kadencję został Waldemar Pawlak, jednym z siedmiu wiceprezesów został Marian Starownik – prezes OW w Lublinie. Ks. Roman Sawczuk został ponownie wybrany w skład Sądu Honorowego Związku OSP RP.

Następnie powiatowy kapelan strażaków ks. Henryk Jakubowicz przedstawił sprawy organizacyjne związane z organizacją nabożeństwa w intencji zmarłych strażaków OSP i PSP oraz funkcjonariuszy służb mundurowych z terenu naszego powiatu, jakie odbędzie się 5 listopada 2017 roku o godz. 13,00 w Kościele Garnizonowym przy ul. Dokudowskiej 17 w Białej Podlaskiej. Na nabożeństwo organizatorzy zapraszają strażaków z OSP i PSP, członków ich rodzin, członków MDP, weteranów służby, wszystkich przyjaciół strażackiej służby oraz funkcjonariuszy służb mundurowych wraz z rodzinami.
Na zakończenie obrad v-ce prezes ZOP Jerzy Czyżewski podziękował za możliwość reprezentowania oddziału na uroczystościach w zaprzyjaźnionym powiecie Oberhavel w Niemczech w dniach 7 – 11 września br.