Powiat bialski zagrał z WOŚP

Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję zbierania pieniędzy na rzecz „wyrównywania szans w leczeniu noworodków” zaangażowało się większość miast Polski. Wśród nich nie zabrakło także miejscowości powiatu bialskiego. Finałowi towarzyszyły różnego rodzaju imprezy m.in. koncerty i aukcje charytatywne.

Jedna z takich aukcji odbyła się w Międzyrzecu Podlaskim. Liczni darczyńcy przekazali na licytację
w sumie około 130 przedmiotów. Aukcję w Miejskim Ośrodku Kultury, podobnie jak rok temu, poprowadził starosta bialski Mariusz Filipiuk, który na licytację przekazał m.in. numery na tablicę rejestracyjną LBI 55555, piłkę nożną z autografem Roberta Lewandowskiego, zdjęcia autorstwa fotografika Artura Bieńkowskiego i piękne albumy „Ziemia Bialska” z dedykacją.

Wylicytować można było także spinki do mankietów, biżuterię, dzieła sztuki rękodzielniczej i maskotki, m.in. te przekazane przez Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim. Przedmioty wystawione na międzyrzeckiej aukcji zostały zlicytowane za kwotę ponad 21 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone będą na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do ratowania zdrowia i życia noworodków z całej Polski.

Ze specjalistycznych urządzeń diagnostycznych i wyposażenia o wartości 507 tys. zł, które zakupiła WOŚP od wielu lat mogą korzystać m.in. pacjenci Oddziałów Pediatrycznego i Neonatologicznego Szpitala Powiatowego SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim.

Niedzielny wieczór w Międzyrzecu Podlaskim zakończył koncert zespołu „Kartel”, po którym odbyło się tradycyjne już światełko do nieba.

Tuż po północy na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była rekordowa suma ponad 81 mln złotych. Rok temu Finał zakończył się kwotą 62,4 mln złotych. Ostatecznie zebrano wtedy ponad 105 mln. Ostateczny wynik tegorocznej zbiórki znany będzie na początku marca.