Powiatowy Finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

Powiatowy Finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” został rozstrzygnięty. W tegorocznym XIX już finale, uczestniczyło 17 drużyn. Najwięcej punktów i pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szóstce. Za nią uplasowały się Szkoła Podstawowa w Sosnówce oraz Szkoła Podstawowa w Komarnie Kolonii. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody i upominki.

        Już po raz kolejny w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej odbył się Powiatowy Finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Celem organizowanego już od 19 lat konkursu jest upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.


W piątkowym finale, przeprowadzonym pod patronatem Prezydenta Miasta, Starosty Bialskiego oraz Wójta Gminy Biała Podlaska o zwycięstwo walczyło 17 szkół podstawowych. Uczniowie zmagali się ze sobą w 3 konkurencjach. Mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy składający się z 20 pytań, dokonać „Prezentacji Szkoły oraz Bezpiecznego Hasła”. Ten finał konkursu różnił się od tych z lat ubiegłych. Jako trzecia konkurencja wprowadzone zostało opracowanie „Gry Planszowej”, która pomoże zapoznać się i przyswoić zasady bezpieczeństwa na drodze, w Internecie nad wodą czy w domu.

Na wszystkich uczestników konkursu czekała dodatkowa niespodzianka. Występ zespołu tanecznego KONTRA Biała Podlaska. Wszystkie drużyny reprezentowały wysoki poziom wiedzy prewencyjnej. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Szóstce. Za nią uplasowały się Szkoła Podstawowa w Sosnówce oraz Szkoła Podstawowa w Komarnie Kolonii. Zwycięska drużyna otrzymała rowery górskie, tablety, głośniki bluetooth oraz inne atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują instytucjom i firmom, dzięki którym wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju wyjechały z nagrodami i upominkami.

 

Scroll to Top