Program badań w kierunku wykrywania raka płuca

Zapraszamy na bezpłatne profilaktyczne badanie tomografii komputerowej płuc.
Badania są realizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej w ramach „Programu badań w kierunku wykrywania raka płuca”, w ramach „Narodowej Strategii Onkologicznej”.

Celem programu jest poprawa wykrywalności raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju poprzez prowadzenie badań profilaktycznych wśród osób z grup ryzyka zachorowania na raka płuc. Objawy raka płuca zależą od jego stopnia zaawansowania, lokalizacji guza i obecności przerzutów. U części chorych, u których nie występują objawy kliniczne, rak płuca może być rozpoznawany na podstawie badań obrazowych wykonywanych z innych wskazań. Dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania z badań profilaktycznych, które pozwolą wykryć raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju i odpowiednio wcześnie podjąć leczenie specjalistyczne.

Więcej informacji o badaniach uzyskasz na stronie internetowej Szpitala:

https://www.szpitalbp.pl/pl/pacjent/programy_profilaktyczne/program-badan-w-kierunku-wykrywania-raka-pluca.html

oraz w Dziale Przygotowania i Realizacji Projektów WSzS w Białej Podlaskiej, nr telefonu: (83) 414 73 90, e-mail: kamil.olesiejuk@szpitalbp.pl/emilia.osak@szpitalbp.pl.

Zachęcamy do skorzystania z badań profilaktycznych, które pozwolą wykryć raka płuca we wczesnym etapie i i odpowiednio wcześnie podjąć leczenie specjalistyczne.

Będziemy wdzięczni o przekazanie zaproszenia swoim rodzinom, znajomym:) Profilaktyka nie kosztuje, a może uratować czyjeś zdrowie i życie:)

WARTO SIĘ BADAĆ!

Materiał: Kamil Olesiejuk Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej

Scroll to Top