Przedstawiciele powiatu z wizytą na Białorusi

W piątek 14 października delegacja Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej w osobach Radnego Marka Sulimy i asystenta starosty Grzegorza Siemakowicza wzięła udział w uroczystym złożeniu ziemi z grobów jeńców radzieckich z powiatu bialskiego do Krypty Pamięci w Katedrze Prawosławnej pw. Wszystkich Świętych w Mińsku na Białorusi. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele wszystkich wyznań, całości przewodniczył Metropolita Miński i Zasławski – Paweł.

Złożenie ziemi z cmentarzy pozostałych po Frontstalagu 307 na terenie powiatu bialskiego było pięknym podsumowaniem trwającej od 5 lat współpracy młodzieży polskiej z Związku Młodzieży Wiejskiej z Białej Podlaskiej i Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży z Brześcia, która polega na porządkowaniu grobów jeńców radzieckich na terenie powiatu bialskiego i polskich cmentarzy na terenie rejonu brzeskiego.

Uroczystości swoim patronatem objął Prezydent Republiki Białoruś Aleksander Łukaszenka.