Zespół "Ale Baby" wraz z kapelą z Berezy od 15 lat na scenie

To już 15 lat od kiedy w Berezie powstał zespół „Ale Baby” wraz z kapelą. Inicjatorką powstania zespołu była Teresa Zofia Byczyk, która pełniła funkcję przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Berezie i to ona zaproponowała członkiniom koła wspólne śpiewanie. Dołączyła do tego kapela i działalność zainaugurowano występem podczas uroczystego otwarcia po generalnej przebudowie Domu Ludowego w Berezie jesienią 2001 r. Od tego czasu zespołem kierowała również Teresa Nikończuk, a obecnie – Krystyna Kędzierska. W swoim repertuarze jubilaci mają pieśni ludowe, okolicznościowe, strażackie oraz kolędy. Oprócz wspólnego muzykowania zespół kultywuje ludowe obrzędy, chociażby wicie pięknych wieńców dożynkowych.  Za swoją działalność zespół w tym roku został uhonorowany medalem „Zasłużony dla powiatu bialskiego”.
Jubileuszowa gala odbyła się w Berezie 16 października. Wśród licznych przyjaciół zespołu nie mogło zabraknąć starosty bialskiego Mariusza Filipiuka, który w swoim okolicznościowym wystąpieniu podziękował jubilatom za zaangażowanie w rozwój kultury w powiecie bialskim. Wyraził także życzenia dalszych lat pięknej pracy społecznej i artystycznej na rzecz naszych mieszkańców. Starosta wręczył pamiątkowy grawerton oraz każdemu członkowi zespołu upominki.

Zdjęcia Grzegorz Panasiuk