RELACJA Z V-tych  MISTRZOSTW GMIN NADBUŻAŃSKICH HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ W SŁAWATYCZACH

W dniu 27.02.2022r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Sławatyczach odbyły się V Mistrzostwa Gmin Nadbużańskich w Halowej Piłce Nożnej. Udział w zawodach wzięło 9 drużyn z 2 powiatów województwa lubelskiego ( bialskiego – Twierdza Kobylany, OSP Kodeń, Plazma Terespol, Perła Sławatycze, Stocznia Krzywowólka, Chotyłowiak Chotyłów, Chłopaki z Baraków oraz włodawskiego – Bug Hanna Junior, Płomień Różanka).

Zawody rozegrano w 3 grupach systemem „ każdy z każdym”, a dwa najlepsze zespoły z grup uzyskały awans do gier półfinałowych. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Gminy w Sławatyczach, Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach oraz Zespół Szkół w Sławatyczach.         Po zakończeniu zostały wręczone puchary, medale i dyplomy.

Puchar Starosty  Mariusza Filipiuka za I miejsce zdobyła drużyna Twierdza Kobylany. Puchar wręczył zaproszony gość – Jerzy Troć – Wójt Gminy Kodeń.

Puchar Wójta Gminy Arkadiusza Misztala za II miejsce zdobyła drużyna Chotyłowiak Chotyłów.

Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Sławatyczach Mariusza Oleszczuka za III miejsce zdobyła drużyna Perła Sławatycze.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:                                                                                    

  • Król strzelców –  Dawid Gregoruk – Plazma Terespol.
  • Najlepszy bramkarz – Mirosław Czekier –  Perła Sławatycze.
  • Najlepszy zawodnik – Dawid Oniszczuk – Twierdza Kobylany.

W wyniku losowania zespoły podzielono na 3 grupy:

Grupa A – 3 zespoły:                                           

1. Bug Hanna Junior

2. OSP Kodeń

3. Plazma Terespol   

Grupa B – 3 zespoły:                                           

1. Perła Sławatycze

2. Stocznia Krzywowólka

3. Chotyłowiak Chotyłów                                                         

Grupa C – 3 zespoły:                                           

1. Chłopaki z Baraków

2. Twierdza Kobylany

3. Płomień Różanka                                                         

Wyniki spotkań w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco:

Grupa A

  • Bug Hanna Junior – OSP Kodeń                      0:5
  • Bug Hanna Junior – Plazma Terespol            0:7
  • OSP Kodeń – Plazma Terespol                        2:1         

Końcowa kolejność w grupie A:

  • I miejsce   – OSP Kodeń                     6 pkt.     7-1
  • II miejsce  – Plazma Terespol          3 pkt.     8-2
  • III miejsce – Bug Hanna Junior         0 pkt.     0-12

Grupa B

  • Perła Sławatycze – Stocznia Krzywowólka                 3:0
  • Perła Sławatycze – Chotyłowiak Chotyłów                                 0:1
  • Stocznia Krzywowólka – Chotyłowiak Chotyłów           1:1     

Końcowa kolejność w grupie B

  • I miejsce   – Chotyłowiak Chotyłów               4 pkt.     2-1
  • II miejsce  – Perła Sławatycze         3 pkt.     3-1
  • III miejsce – Stocznia Krzywowólka              1 pkt.     1-3

Grupa C

  • Chłopaki z Baraków – Twierdza Kobylany                  1:3
  • Chłopaki z Baraków – Płomień Różanka                      0:2
  • Twierdza Kobylany – Płomień Różanka                        0:0         

Końcowa kolejność w grupie C

  • I miejsce   – Twierdza Kobylany      4 pkt.     3-1
  • II miejsce  – Płomień Różanka                         4 pkt.     2-0
  • III miejsce – Chłopaki z Baraków   0 pkt.     1-5

W meczach półfinałowych zmierzyli się:

  • OSP Kodeń –   Perła Sławatycze                    0:0 (karne 1:2)
  • Chotyłowiak Chotyłów –  Płomień Różanka           2:0
  • Twierdza Kobylany – Plazma Terespol         2:0

Do finałowej trójki zakwalifikowały się 3 drużyny, które rozegrały mecze w systemie „każdy z każdym” o końcowe lokaty pomiędzy 1 a 3 miejscem:

  • Twierdza Kobylany – Chotyłowiak Chotyłów              1:0
  • Twierdza Kobylany – Perła Sławatycze        2:0
  • Perła Sławatycze – Chotyłowiak Chotyłów  1:1

Końcowa kolejność turnieju:

  • I miejsce – Twierdza Kobylany    
  • II miejsce – Chotyłowiak Chotyłów
  • III miejsce – Perła Sławatycze
  • V miejsce – Bug Hanna Junior
  • V miejsce – OSP Kodeń
  • V miejsce – Plazma Terespol   
  • V miejsce – Stocznia Krzywowólka
  • V miejsce – Chłopaki z Baraków 
  • V miejsce – Płomień Różanka                                                            

Sędzią Głównym zawodów był Ryszard Nielipiuk.

Impreza organizowana była przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej (600 zł) i Gminy Sławatycze.

Informacja i zdjęcia: GOK Sławatycze

Przewiń do góry