Rozmowy o współpracy z Białorusią

16 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie starosty bialskiego Mariusza Filipiuka z Vładisłavem Khałło konsulem Republiki Białoruś w Białej Podlaskiej, Siergiejem Aleksiejewem – wicekonsulem, a także Wiktorem Iwanowem radnym miasta Brześć. Wizycie towarzyszył Grzegorz Siemakowicz – prezes bialskiego PSL. Rozmowa dotyczyła możliwości współpracy młodzieży po obu stronach granicy. Radny Rejonu Brzeskiego przekazał również zaproszenie na uroczystości związane z zakończeniem II wojny światowej, które odbywać się będą na Białorusi 9 maja.

Było to także pierwsze spotkanie Mariusza Filipiuka jako starosty bialskiego z konsulami, zatem wyrażono wolę dalszej współpracy między samorządem powiatowym a placówką konsularną w Białej Podlaskiej.