ŚDM od strony bezpieczeństwa na PZZK

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zdominowało przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, a szczególnie obchodów na terenie powiatu bialskiego. 15 czerwca do Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej przybyły służby mundurowe straży pożarnej, policji, a także osoby zaangażowane w Światowe Dni Młodzieży, wśród nich byli wójtowie gmin Kodeń Jerzy Troć i Drelów Piotr Kazimierski, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot, powiat bialski reprezentował Czesław Pikacz przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu w Białej Podlaskiej. Ks. Leszek Mućka, koordynator Światowych Dni Młodzieży Rejon Biała Podlaska oraz ks. Przemysław Radomyski, wicekoordynator Diecezjalnego Centrum ŚDM omówili założenia ŚDM, program, przebieg i potrzeby. Był czas także na konstruktywną dyskusję.

Przypomnijmy, że zanim młodzież z całego świata uda się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem 30 -31 lipca będzie przebywać w poszczególnych rejonach diecezji polskich, gdzie będzie miała przygotowany program formacji duchowej. Będzie to okazja do poznania uroków poszczególnych części naszego kraju: kultury, tradycji, przyrody, dóbr duchowych oraz bogactwa wiary i gościnności mieszkańców. Również w diecezji siedleckiej takowy program jest przygotowany w dniach od 20 do 25 lipca. Powiat bialski swym zasięgiem obejmuje 3 rejony diecezjalne: Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski i Parczew. Dodatkowo uroczystości z całej diecezji skumulują się 23 lipca podczas „Burzenia Murów” – ewangelizacyjnego spotkania w Kodniu. Zatem by młodzież mogła się u nas czuć dobrze i bezpiecznie potrzeba zaangażowania odpowiednich służb i odpowiedniego przygotowania do tego spotkania.

DSC_0026 DSC_0027 DSC_0028