Spływ kajakowy w gminie Zalesie

W sobotę 17.09.2022  grupa 20 chętnych osób wzięła udział w   zorganizowanym spływie kajakowym na rzece Krznie w kierunku rzeki Bug . Ze względu na warunki techniczne i pogodowe trasa spływu została nieco skrócona i końcowym punktem spływu były Neple n. Bugiem.

Rajd został ubezpieczony jako sport wysokiego ryzyka a wszyscy uczestnicy zaopatrzeni zostali w kamizelki  i płynęli w dwuosobowych kajakach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.  Kajaki zostały wypożyczone z Gospodarstwa Agroturystycznego p. Bylinów z Malowej  Góry i specjalistyczny samochód odebrał sprzęt z punktu końcowego spływu tj. z Nepli.

Mimo jesiennej pogody spływ był udany i uczestnikom dopisywał humor od momentu wodowania i na całej trasie. Uczestnicy spływu mieli niepowtarzalną okazje podziwiania jesiennej przyrody nadrzecznej i pięknych zakoli na rzece Krznie w okolicach Starzynki.

Na zakończenie spływu wszyscy uczestnicy  spotkali się na ognisku przy którym nastąpiło podsumowanie.

Impreza dofinansowana z budżetu Powiatu Bialskiego.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Kołodyński- UG Zalesie