JUBILEUSZOWE BIEGANIE W TERESPOLU ZA NAMI!!!

W dniu 20 września 2022 r. odbyły się 30. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego w Terespolu. Jak zawsze, otwarcie zawodów odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Uczestnicy uczcili minutą ciszy pamięć śp. Wincentego Kozłowskiego, nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń terespolskiej młodzieży, a uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na Jego grobie.

Odbyło się 13 biegów w różnych kategoriach wiekowych na dystansach dostosowanych do możliwości uczestników. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, do mety dobiegło 338 osób. Tam, na najlepszych czekały dyplomy, medale i nagrody.

Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy miejscowych szkół. Jednak najważniejszym gościem tego dnia była dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, Luiza Złotkowska. Brała udział w ceremonii otwarcia oraz nagradzała najlepszych. Rozdała mnóstwo autografów, pozowała do zdjęć, udzielała wywiadów i przeprowadziła mnóstwo rozmów.

Kolejnym bardzo ważnym punktem było spotkanie naszego przesympatycznego gościa z uczniami SP nr 1 w Terespolu. Pani Luiza opowiedziała o początkach i przebiegu swojej kariery. Pokazała łyżwy na których się ścigała oraz medale olimpijskie. Zebrani obejrzeli film z igrzysk w Vancouver i Soczi, gdzie zdobywała medale. Ze swadą odpowiadała na pytania młodzieży. Podkreślała kilkakrotnie, że marzenia się spełniają! „Nie ważne jak daleko mieszkasz od stolicy, pozwól sobie zamarzyć, a potem realizować marzenia” – mówiła. Pięknie dziękujemy za obecność, życzliwość i do zobaczenia!

Organizatorem wydarzenia był Klub Olimpijczyka przy ogromnym wsparciu młodzieży Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. Sponsorami byli: Urząd Miasta Terespol, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Kwiaciarnia Stokrotka Stanisławy Dac oraz Polska Federacja Podnoszenia Ciężarów Masters.

Wyniki biegów:

• kl I –II dz.:
  1. Weronika Jabłońska – Łomazy,
  2. Oliwia Świątkowska – Sławatycze,
  3. Zofia Naumiuk – Janów Podl.
  • kl I –II chł.:
  1. Adrian Chruściel – nr3 Międzyrzec Podl.,
  2. Dawid Pisaruk – Janów Podl.,
  3. Gabriel Czernij – Sławatycze.
  • kl III – IV dz.:
  1. Nikola Zasiuk – Terespol,
  2. Julia Łukianiuk – Janów Podl.,
  3. Anastazja Wołosowicz – Łomazy.
  • kl III – IV chł.:
  1. Adrian Ostapowicz – Łomazy,
  2. Filip Marczuk – Janów Podl.,
  3. Filip Charczuk – nr3 Międzyrzec Podl.,
  • kl V dz.:
  1. Aniela Chiluk – Terespol,
  2. Milena Pikuła – Piszczac,
  3. Milena Szustowicz – Sławatycze,
  • kl V chł.:
  1. Kacper Świątkowski – Sławatycze,
  2. Julian Mikulski – Leśna Podl.,
  3. Damian Niedzielski – Rokitno.
  • kl VI dz.:
  1. Lena Machnowska – Terespol,
  2. Magdalena Chustecka – Wisznice,
  3. Amelia Krzyżanowska – Wisznice.
  • kl VI chł.:
  1. Adrian Żmińczuk – Kobylany,
  2. Jakub Machnowski – Terespol,
  3. Szymon Trzaskalski – Terespol.
  • kl VII dz.:
  1. Laura Andrzejewicz – Sławatycze,
  2. Weronika Olichwiruk – Piszczac,
  3. Lena Gdula – Piszczac.
  • kl VII chł.:
  1. Michał Różnowicz – Wisznice,
  2. Łukasz Pawluczuk – Neple,
  3. Danijl Koralov – nr 3 Międzyrzec Podl.
  • Licealiada kl I dz.:
  1. Dominika Kołodziej – ZS Małaszewicze,
  2. Karolina Kurzępa – ZS Małaszewicze,
  3. Kinga Bogusz – ZS Małaszewicze.
  • Licealiada kl I chł.:
  1. Jakub Jureczek – ZS Janów Podl.,
  2. Jakub Zasiuk – ALO Terespol,
  3. Kacper Wawryszewicz – ZS Małaszewicze.
  • chł. kl II i wyżej:
  1. Dawid Waśkiewicz – ZS Janów Podl.,
  2. Filip Kurasiński – ZS Małaszewicze,
  3. Kacper Machnowski – ALO Terespol.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Pucer