Spotkanie szkoleniowe "Przyszłość, Ekonomia, Inwestycje"

10 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się spotkanie szkoleniowe z cyklu „Przyszłość, Ekonomia, Inwestycje” zorganizowane przez firmę Wipasz S.A z Olsztyna. Hasłem przewodnim prezentacji był cytat „Od tego, co zdecydujemy dzisiaj zależy to, co osiągniemy w przyszłości”. Spotkanie rozpoczął słowem wstępu prezes zarządu spółki Józef Wiśniewski. Następnie przedstawiono prezentację firmy dotyczącą projektu – PROGRAM 10 000+ – inwestycja w przyszłość.
Omówiono zagadnienia ekonomiczne projektu, przedstawiono sposoby optymalizacji budynków w fermach przyszłości oraz przedstawiono sposoby finansowania danej inwestycji.
PROGRAM 1
0 000+ jak twierdzą pomysłodawcy będzie projektem prorolniczym, który wpłynie na rozwój polskiego rolnictwa i efektywne wykorzystanie gruntów rolnych, rozwijającym kluczową kompetencję polskiej gospodarki jakim jest drobiarstwo oraz strategicznym, bo wspólnie z projektem ubojni w Międzyrzecu Podlaskim przyczyni się do wzrostu zatrudnienia i wzrostu eksportu w polskiej gospodarce.
W spotkaniu wzięli udział m.in. starosta bialski Mariusz Filipiuk, burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot, wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, radny powiatowy Marek Sulima, Stanisław Lesiuk dyrektor wytwórni firmy Wipasz S.A w Międzyrzecu Podlaskim oraz producenci drobiu z powiatów: bialskiego, siedleckiego i łukowskiego.