Sprzęt od WOŚP trafił do szpitala powiatowego

Szpital powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał darowiznę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy darowiznę w postaci nowej aparatury i sprzętu medycznego. Pacjenci Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim mogą korzystać z aparatu EKG, aparatu USG (Ultrasonograf Samsung H S40), zestawu do rejestracji ciśnienia metodą Holtera, Holtera ABPM, urządzenia do screeningowego badania słuchu OTO READ oraz nowych łóżek szpitalnych typu „Junior”. Wartość sprzętu, który trafił na Oddział Pediatryczny i Odział Neonatologii to blisko 200 000 zł.

Nowy sprzęt oglądał starosta bialski Mariusz Filipiuk: „Jestem pod wrażeniem tego, jak bardzo zaawansowana jest technologia, z której korzysta dzisiejsza medycyna. Bardzo się cieszę na myśl o tym, ilu pacjentom pomogą te urządzenia”.

W 2016 roku WOŚP przekazała międzyrzeckiemu szpitalowi wyposażenie na kwotę 47 252,63 zł. Były to: aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, aparat EKG, kardiomonitor, trzy łóżka szpitalne z dodatkowym wyposażeniem i komputer. Z tego sprzętu korzystają obecnie najmłodsi pacjenci SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. Przekazywane przez Orkiestrę dary wciąż poprawiają jakość świadczeń medycznych oraz bezpieczeństwo i komfort pacjentów.

Scroll to Top