starosta bialski na sesji Rady Gminy Drelów

W XVII sesji Rady Gminy Drelów, zamykającej 2016 r. był obecny także starosta bialski Mariusz Filipiuk. Odbyła się ona 29 grudnia br. Obok podjęcia stosownych uchwał, w tym budżetu na 2017 r. wójt Piotr Kazimierski podsumował roku 2016 r.
Był też czas na wypowiedź starosty bialskiego. W swoim wystąpieniu podziękował on radnym i wójtowi za bardzo dobrą współpracę w mijającym roku, za liczne przedsięwzięcia, w tym wyremontowanie przy współpracy obu samorządów dróg służącym ich użytkownikom, w tym mieszkańcom gminy Drelów. Starosta bialski pogratulował wójtowi uzyskanego przez gminę wsparcia unijnego na magistralę wodociągową w miejscowościach: Kwasówka, Łózki, Żerocin, Pereszczówka, Dołha, Strzyżówka i Witoroż (70 km) oraz na przyłącza wodociągowe (215 sztuk), a także na zamontowanie 452 instalacji solarnych, 18 pomp ciepła i 24 pieców na biomasę. Jest to rekordowa, jeśli chodzi o wartość, inwestycja gminy. Będzie ona realizowana już od przyszłego roku. Zatem jest to powód do dumy i satysfakcji. Starosta na nowy rok życzył obecnym wszelkiej pomyślności, wytrwałości do podejmowania samorządowych wyzwań i realizacji zamierzeń, w tym powyższej inwestycji.
Radni wyrazili swoje uznanie dla dokonań starosty i również podziękowali mu za wspólne działania i inwestycje, życząc z Nowym 2017 Rokiem wiele dobra.