Stypendia Starosty Bialskiego rozdane

Kolejni uczniowie szkół prowadzonych przez powiat otrzymali stypendia Starosty Bialskiego. W roku szkolnym 2018/2019 otrzymywać je będzie ponad 150 osób.

W poszczególnych szkołach powiatu dyplomy potwierdzające otrzymanie stypendium wręczył uczniom starosta bialski Mariusz Filipiuk. Jako pierwsi dostali je stypendyści (29 osób) z Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Uroczystość wręczenia wyróżnień połączona była ze ślubowaniem klas pierwszych. Podobnie jak w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, gdzie stypendium będzie pobierało 8 uczniów. W pozostałych szkołach powiatu wręczenie stypendiów towarzyszyło obchodom Dnia Edukacji Narodowej. W Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach dyplomy odebrało 25 uczniów. W szkołach w Międzyrzecu Podlaskim stypendium Starosty Bialskiego otrzymały: 54 osoby z Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Wł. Sikorskiego; 33 osoby z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej i 7 osób z Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich. Łącznie wyróżnionych zostało 156 uczniów, którzy w poprzednim roku szkolnym osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, ich średnia ocen wyniosła powyżej 4,5, posiadają co najmniej dobrą ocenę z zachowania, a także wyróżniają się działalnością na rzecz społeczności szkolnej oraz powiatowej, wojewódzkiej i krajowej. Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej podjął decyzję o zwiększeniu budżetu szkół z dochodów własnych powiatu na wypłatę stypendiów w roku szkolnym 2018/2019. Na ten cel przeznaczono prawie 170 tys. zł.

Tradycyjnie w tegorocznych uroczystościach przekazania stypendiów uczniom towarzyszyli nauczyciele i dyrektorzy szkół, a także przedstawiciele władz lokalnych, rodzice i zaproszeni goście. W każdej szkole zebrani mogli obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez grupy tamtejszej młodzieży.

 

Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim

 

 

Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach

 

 

Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim

 

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim

 

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach

 

Zespół Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim (stypendia wręczone 16 października podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej)

Scroll to Top